D Project

Dziś oficjalna premiera płyty Caren Coltrane Crusade

Artur Chachlowski,

Image"The Bell" - to tytuł debiutanckiej płyty zespołu Caren Coltrane Crusade. Zawiera on  osiem utworów o niesprecyzowanej stylistyce oscylującej pomiędzy elektroniką, rockiem a popem. Jest to mieszanina wielu dźwięków przypominających dzwony i rozmyte szumy otoczenia. Są one połączone z elektroniką, prowadzącym całość wokalem, gitarą, basem oraz perkusją. Muzyka powstając przez wiele lat w efekcie stała się osobistym obrazem miejsc i przeżyć wokalistki oraz kompozytorki w jednej osobie - począwszy od jej dzieciństwa kończąc na pobycie w Azji. W rezultacie „dzwony” w swojej delikatności klimatycznie przypominać mogą muzykę rodem ze Skandynawii, mimo że te subtelne dźwięki często niespodziewanie rozwijają się w chaotyczne wybuchy emocji.

Caren Coltrane Crusade to postać, która została powołana do życia w marcu 2014 roku przez trójkę trójmiejskich muzyków: Marzenę Wronę – v , k, Marka Kaczerzewskiego - g oraz Piotra Abrahama - dr.

Początkowo głównym celem zespołu było nagranie i rozpowszechnienie piosenek napisanych i zaaranżowanych przez Marzenę w jej domowym zaciszu. Po nagraniu materiału na debiutancki album grupa rozpoczęła aktywność koncertową, pojawiając się na wielu scenach klubowych i festiwalowych, min. FMT Szczecin, Jarocińskie Rytmy Młodych, Cudawianki Gdynia. Występy Caren Coltrane Crusade to integralne połączenie wizualizacji, kameralnych żywych dźwięków instrumentów, charakterystycznego głosu oraz elektroniki.

Płyta ukazała się nakładem wytwórni Lynx Music.

Tracklista:

The bells (6.45)

The kitchen table (5.06)

Unicorn (4.01)

Trace of human (5.16)

To the heart of the bell (5.06)

Wars (3.48)

Paradise days (8.14)

The end of all (6.26)

Fragmenty tego wydawnictwa pojawią się w środowej audycji z cyklu Mały Leksykon Wielkich Zespołów (Rock Serwis FM, początek o godz. 21:00).

MLWZ album na 15-lecie