Garść wiadomości od zespołu Marillion

Tomasz Dudkowski, Garść wiadomości od zespołu Marillion

Grupa Marillion zakończyła nagrywanie nowego albumu, który będzie nosił tytuł „An Hour Before It’s Dark”. W ciągu kilku najbliższych dni Michael Hunter rozpocznie proces miksowania albumu, który zawierał będzie 6 utworów o następujących tytułach:

(Uwaga!i Dokładna kolejność utworów nie jest jeszcze znana):

  1. Be Hard On Yourself
  2. Murder Machines
  3. Reprogram the Gene
  4. The Crow and the Nightingale
  5. Sierra Leone
  6. Care

 

Fani, którzy chcą by ich nazwisko pojawiło się na liście podziękowań w finalnej wersji płyty mają czas by zamówić wersję deluxe lub ultimate (szczegóły tu: https://mlwz.pl/newsy/23848-ruszyla-przedsprzedaz-nowego-albumu-marillion) do 30 września.

Utwór „Be Hard On Yourself” będzie wykonywany podczas koncertów na brytyjskiej trasie „Light At The End Of The Tunnel” w listopadzie, a zamawiający album w przedsprzedaży otrzymają go w pliku mp3 kilka dni przed pierwszym występem.

Choć płyta powinna być ukończona jeszcze w październiku, to ze względu na długie terminy w tłoczniach, jej premiera jest przewidziana na początek 2022 roku.

Przypominamy, że w dniach 8-10 kwietnia 2022 zespół wystąpi w łódzkiej Wytwórni w ramach Marillion Weekend. Bilety do nabycia tu: https://www.rockserwis.pl/products/217939 .

W międzyczasie prace nad drugim solowym albumem zatytułowanym „Revontulet” kontynuuje Steve Rothery. Na początku przyszłego roku wystartuje kampania crowdfundingowa mająca na celu sfinalizowanie nagrywania płyty. Chcący być na bieżąco z aktualnym stanem prac nad wydawnictwem mogą zapisać się do newslettera na stronie https://steverothery.com.

I jeszcze jedna wiadomość z obozu kwintetu z Aylesbury – grupa Mark Kelly’s Marathon dowodzona przez klawiszowca Marillion będzie supportowała zespół Big Big Train na koncertach w Birmingham, Bath i Londynie w marcu przyszłego roku.

MLWZ album na 15-lecie