Wojciech Ciuraj prezentuje nowy klip i zaprasza na ostatnie koncerty w tym roku

Artur Chachlowski

Po zagraniu niemal 50 koncertów promujących „Tryptyk Śląski”, Wojciech Ciuraj zadecydował się na powrót do materiału ze swojego debiutanckiego albumu. Dokładnie pięć lat temu, artysta rozpoczął solową karierę albumem „Ballady bez Romansów” inspirowanym romantyczną twórczością Adama Mickiewicza.

Choć tytuł płyty nawiązuje do manifestu polskiego romantyzmu, jej zawartość to próba współczesnego dialogu z mickiewiczowską tradycją. „Ballady bez Romansów” to wymykająca się muzycznym szufladom opowieść, pełna chwytliwych i tajemniczych zarazem melodii, a także niepokojących zmian nastrojów charakterystycznych dla stylu Ciuraja. Projekt ten został dostrzeżony także poza granicami naszego kraju. W 2019 roku artysta został zaproszony na dwa koncerty do Japonii gdzie zaprezentował materiał z „Ballad bez

Romansów” w warunkach scenicznych.

Z okazji okrągłej, 200 rocznicy wydania „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza, która zbiega się także z piątą rocznicą premiery „Ballad bez Romansów”, Ciuraj zdecydował się wrócić do swojego debiutanckiego albumu i w odświeżonej formie zaprezentować ten materiał na kilku koncertach w Polsce. Na program występów składać się będą zarówno kunsztownie zaaranżowane utwory z „Ballad bez Romansów” jak i nowsze kompozycje Ciuraja wpasowujące się w rockowo-romantyczny klimat debiutanckiego albumu artysty. Ostatnie tegoroczne koncerty Wojciech Ciuraj zagra:

24.11 - Wrocław, Stary Klasztor, 20:00
25.11 - Chorzów, MDK Batory, 20:00

Jesienią tego roku miała miejsce premiera najnowszego singla Wojciecha Ciuraja „Ronin”, do którego powstał teledysk:

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.