Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.

Artur Chachlowski

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na Steve Rothery Weekend - dwudniową imprezę z gitarzystą grupy Marillion w roli głównej.

STEVE ROTHERY BAND

WEEKEND

 29.09.2023,  WARSZAWA, Progresja, godz. 20:00  (MISPLACED CHILDHOOD DAY)

30.09.2023,  WARSZAWA, Progresja, godz. 20:00  (CLUTCHING AT STRAWS DAY)

 

DWA FASCYNUJĄCE WIECZORY Z JEDNYM Z NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH GITARZYSTÓW ŚWIATA!

Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie oraz elektroniczne) oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl

Dwudniowe karnety i bilety jednodniowe w sprzedaży od 9.12.2022 godz. 10:00 

 

Steve Rothery to postać doskonale znana w świecie muzyki rockowej. Jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów, szanowanych przez innych muzyków i uwielbianych przez fanów. Współtwórca grupy Silmarillion, która później przekształciła się w Marillion, świętujący triumfy do dziś.

Oprócz działalności w macierzystym zespole, Steve proponował swoim sympatykom różne projekty solowe. Pierwszym z nich była formacja The Wishing Tree, która w 1996 roku zadebiutowała płytą Carnival Of Souls nagraną z udziałem Johna Helmera, Pete'a Trewavasa, Paula Craddicka i wokalistki Hannah Stobart.

W 2013 roku Rothery rozpoczął nowy rozdział swojej działalności poza Marillion. Wtedy to z grupą przyjaciół wystąpił na koncercie w Plovdiv, gdzie przedstawił premierowo swoje nowe kompozycje i kilka znanych z wczesnego okresu działalności macierzystego zespołu. Koncert został zarejestrowany i wydany na płycie, a już rok później gitarzysta zaproponował swój pierwszy studyjny solowy album, firmowany własnym nazwiskiem - The Ghosts Of Pripyat.

To w tym okresie w głowie gitarzysty zakiełkował pomysł by stworzyć grupę, która na okazyjnych koncertach prezentowałaby wczesne utwory Marillion i jego solowe kompozycje. Do pełni szczęścia brakowało tylko wokalisty, którego Rothery dość szybko znalazł w osobie Martina Jakubskiego z zespołu Stillmarillion.

Tak doszło do utworzenia Steve Rothery Band, z którą to formacją Steve od czasu do czasu pojawia się na koncertach.

Jesienią 2023 zamierza odbyć tournée, podczas którego w różnych miastach zagra po dwa koncerty, dzień po dniu.

W jego trakcie odwiedzi także Warszawę, gdzie wystąpi 29 i 30 września.

Pierwszego wieczoru czeka nas tzw. "Misplaced Childhood Day", drugiego "Clutching At Straws Day". Oprócz kompletnego materiału z ww. płyt doczekamy się też najciekawszych solowych utworów Steve'a oraz… niespodzianek.

Czy będą wśród nich Grendel, Cinderella Search i Three Boats Down From The Candy i inne? Przekonamy się we wrześniu 2023r.

SteveRotheryWeekend830

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia