Simple Minds z nową wersja "Traffic"

Artur Chachlowski

Wytwórnia BMG wydaje dzisiaj nową wersję utworu „Traffic” - trzeciego singla pochodzącego z wybitnego osiemnastego albumu studyjnego grupy Simple Minds – „Direction Of The Heart”, pierwszą płytą z nowym materiałem od czasu wybitnego „Walk Between Worlds” z 2018 roku.
 
Napisany przez oryginalnych członków zespołu, Jima Kerra i Charliego Burchilla, „Traffic” to żywiołowy i beztroski utwór, inspirowany JG Ballardem i zawierający wokal Russella Maela ze Sparks. „W utworze są elementy prawdziwego popu, czegoś, czego z wiekiem nie boimy się przyjąć” – zauważa sam Burchill.

Kerr z kolei opowiada o tym, że piosenka kiełkowała w nim przez około 10 lat. „Skończyło się na tym, że napisałem grę o nazwie „Human Traffic”, w której ludzie tak się pogrążają, że nie potrafią już odróżnić rzeczywistości od reszty. Aby wnieść trochę gazu rozweselającego do piosenki, poprosiliśmy Russella Maela, aby w niej zaśpiewał. To prawie piosenka z kreskówki. Jedna z najlepszych w historii” – dodaje.
 
Utworu "Traffic" można posłuchać tutaj.
 
Większość utworów „Direction Of The Heart” została napisana na Sycylii, gdzie mieszkają zarówno Kerr, jak i Burchill. Z powodu restrykcji covidowych materiał został nagrany w hamburskim Chameleon Studios. Ten zwięzły, dziewięcioutworowy album doskonale oddaje esencję przeszłości i teraźniejszości Simple Minds. Styl pracy nad albumem stoi w sprzeczności do jego brzmienia. Album brzmi jak spójna płyta – jedna z najbardziej ekscytujących i świeżych w dotychczasowej karierze Simple Minds.
 
Małoleksykonowe omówienie płyty znajduje się pod tym linkiem.
 
„Direction Of The Heart” jest dostępny w wersji CD, Deluxe CD z dwoma dodatkowymi utworami i książką w twardej oprawie, na kolorowym winylu oraz wydaniu kasetowym. Zamów tutaj.

„Direction Of The Heart” - tracklista:

1. Vision Thing
2. First You Jump
3. Human Traffic (featuring Russell Mael of Sparks)
4. Who Killed Truth?
5. Solstice Kiss
6. Act Of Love
7. Natural
8. Planet Zero
9. The Walls Came Down (written and originally recorded by The Call)

 

Bonusowe utwory z wersji Deluxe:

1. Direction Of The Heart (Taormina 2022)
2. Wondertimes

 
Simple Minds to: Jim Kerr (wokal), Charlie Burchill (gitary, instrumenty klawiszowe), Gordy Goudie (gitara akustyczna), Ged Grimes (bas), Cherisse Osei (perkusja), Berenice Scott (instrumenty klawiszowe) i Sarah Brown (wokal).
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia