Nanga w krakowskim Gwarku

Artur Chachlowski

Nanga to zespół powołany do życia przez Filipa Różańskiego i Maciej  Dzierżanowskiego, czyli klawiszowca i perkusjonalistę grupy Lao Che. 17 marca br. o godz. 20:00 grupa wystąpi w krakowskim Klubie Gwarek. 
 
Do współpracy Filip i Maciej zaprosili saksofonistę i klawiszowca Karola Golę (również LAO CHE) oraz Magdę Dubrowską (Gang Śródmieście, Utrata Skład).
W listopadzie 2020 zespół wydał płytę "Cisza". Filip Różański tak wspomina początki pracy nad albumem: Kiedy zacząłem się zastanawiać,
jak i kiedy powstała NANGA, zdałem sobie sprawę, że chyba od zawsze była, wystarczyło ją tylko odkryć. Wszystko, co finalnie doprowadziło do powstania tej płyty, działo się spontanicznie i bez z góry narzuconego planu. Planowaliśmy wydać jedynie EP-kę zawierającą cztery rożne stylistycznie utwory, z czterema różnymi wokalistami. Kiedy pojawiła się Magda i usłyszeliśmy jej tekst i głos, wszystko stało się jasne – ta dziewczyna musi zostać z nami na dłużej... 
 
Maciej Dzierżanowski dodaje: Razem z Filipem występujemy w zupełnie nowej dla nas roli. NANGA jest naszym dzieckiem, które rodziło się w atmosferze wzajemnych inspiracji, doświadczeń oraz pasji. Wspólnie podążamy w nieznanym kierunku pełni obaw, niepewności, ale też nadziei na genialną przygodę.
 
Jak wspomina Magda Dubrowska: Pewnego dnia dostałam wiadomość na massengerze od Maćka i Filipa, czy chciałabym zrobić z nimi jeden utwór. Nawet się wtedy nie znaliśmy. Oczywiście się zgodziłam, bo bardzo lubię takie przygody. No i też kawałek, który mi przysłali, od razu mnie zainspirował. Jeszcze tego samego wieczoru zaczęłam pisać tekst. Kiedy miesiąc później przyjechałam do Włocławka na nagranie, poznaliśmy się osobiście. I zaiskrzyło.
 
W grudniu 2022 roku ukazała się EP-ka „Jesień w Pekinie” prezentująca najnowszy materiał zespołu Nanga - klasyczny czarny winyl 12'' w pięknej oprawie graficznej Blanki Łątki. Usłyszymy na nim cztery kompozycje. Trzy z nich to najnowsze piosenki Nangi, które powstały na wyjeździe zespołu w Bory Tucholskie. Bonusowy track, który pojawi się tylko na tym wydawnictwie, to remix utworu „Profet” autorstwa duetu Pal Secam, który tworzą producent Teielte i raper Waha. Fanki i fani na pewno będą zaskoczeni nowym odczytaniem znanego utworu.
 
Podobnie jak poprzedni album najnowszą EP-kę wyprodukowali założyciele Nangi Maciej Dzierżanowski i Filip Różański, współautorem aranżacji jest Karol Gola, a autorką tekstów Magda Dubrowska. Za nagrania oraz brzmienie winylowego albumu odpowiada Filip Różański, realizator dźwięku i twórca Wieża Studio.
 
Zespół koncertuje w składzie:
Magda Dubrowska - wokal, bas, sampler
Karol Gola - sax, flet, klawisze
Maciek Dzierżanowski - perkusja, sampler
Filip Różański - klawisze, sampler, wokal
 
Kraków, Klub Gwarek - ul. Reymonta 17,
17.03.2023
Otwarcie bram: 19:00
Start koncertu: 20:00
Bilety:
45 zł - przedsprzedaż
55 zł - w dniu
 
Bilety dostępne na:
TicketClub: https://ticketclub.pl/.../nanga-klub-zascianek-krakow-2161/
kupbilecik: https://bkb.pl/91949-c70e1
ebilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/nanga/...
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!