Steve Hogarth: wrona i słowik szybują do nieba

Artur Chachlowski

Trwa odliczanie do 7 grudnia, kiedy to w łódzkiej Wytwórni wystąpi Steve Hogarth - jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów progresywnej sceny i głos legendarnego zespołu Marillion. Koncert będzie miał wyjątkowy, świąteczny charakter i specjalną listę utworów, a wśród kompozycji, które tego dnia wybrzmią w Wytwórni, na pewno nie zabraknie też utworów Marillion.

Dyskografię Marillion zamyka album z 2022 roku, "An Hour Before It's Dark". To właśnie z tego krążka pochodzi jeden z ulubionych utworów fanów zespołu, "The Crow and the Nightingale". "To zabawne, bo jak go pisaliśmy, to całkiem mi się podobał, ale z początku wydawał się trochę płaski i jednolity, to był mój pomysł, by w środku było zatrzymanie, tak że piosenka wyhamowuje, nagle opada i rusza od nowa ze zdwojoną siłą" - tak o tej kompozycji opowiada sam Steve Hogarth -  "Nieco później odkryliśmy Choir Noir, a to już dało piosence całkowicie inny wymiar. Te głosy, które wchodzą pod koniec, unoszą ją do nieba. O to nam chodziło. Gdy już miksowaliśmy ten utwór, to zyskał swoje piękno i siłę, stąd miano ulubieńca. Grałem ten kawałek na wokal i pianino w Szwecji, więc może w Łodzi też go zagram".

A jakie konkretnie utwory pojawią się w łódzkiej Wytwórni - będzie można przekonać się już 7 grudnia -  na pewno czeka nas magiczny i wyjątkowy wieczór. Zapraszamy serdecznie, bilety jeszcze w sprzedaży!

Metal Mind Productions zaprasza

h natural

(STEVE HOGARTH)

07.12.2023 – Łódź, Wytwórnia

Otwarcie bramek: godz. 19.00 

Rozpoczęcie koncertu: godz. 20.00

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ siedzące):
Kategoria 1 - 250 PLN
Kategoria 2 - 220 PLN
Kategoria 3 - 210 PLN
Kategoria 4 - 190 PLN  

Bilety jeszcze w sprzedaży na stronach:

shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie),  www.eventim.plwww.ebilet.pl

Steve Hogarth jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów muzyki progrockowej na świecie. Posiadacz niesłychanej skali głosu od ponad 30 lat stoi na czele zespołu Marillion, z którym nieustannie święci sukcesy artystyczne. W 1997 roku wydał swój pierwszy solowy album pod pseudonimem „h” zatytułowany „Ice Cream Genius”. Materiał nagrywał razem z keybordzistą Porcupine Tree – Richardem Barbieri – oraz muzykami znanymi z zespołu Blondie: Davem Gregorym i Clemem Burke. Jego solową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album „Colours Not Found In Nature”,  nagrany ze szwedzkim zespołem Isildurs Bane, natomiast w marcu zeszłego roku ukazała się najnowsza płyta Marillion, "An Hour Before It's Dark".

Steve Hogarth to nie tylko niezwykły talent, ale też wyjątkowa osobowość, co potwierdzi każdy, kto choć raz miał szansę być na jego koncercie. Podczas występu 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni wokalista zaprezentuje specjalnie przygotowany repertuar, w którym obok jego solowych dokonań i utworów z repertuaru zespołu Marillion nie zabraknie również piosenek wykonawców, których darzy szczególnym sentymentem. Co więcej, podczas swoich występów Steve Hogarth często i chętnie wdaje się w rozmowy z widzami, podczas których opowiada anegdoty ze swojego życia. To będzie wyjątkowy wieczór, zapraszamy!

SteveHogarth poster830

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!