Lucifer i Joakim Nilsson dają nowe życie polskiemu klasykowi

Artur Chachlowski

"I Would Follow You Babe" to nowy tytuł, ale fani polskiego rocka doskonale znają utwór „Poszłabym za tobą” Breakoutu. Pieśń w wykonaniu zespołu Lucifer i Joakima Nilssona (Graveyard) jest oficjalnym hymnem Mystic Festival 2024".

Tłumaczenie tekstu przygotował Filip Łobodziński, znany m.in. z przekładów i wykonań utworów Boba Dylana, ale też tłumacz biografii Slayer.

- To był zaszczyt i wielka frajda, że mogliśmy razem z Jocke nagrać ten polski klasyk dla Mystic Festival. Nicke doskonale się w tym odnalazł, nadając temu numerowi groove Lucifera. (...) Myślę, że to fantastyczny singel, który sprawia, że nie mogę się doczekać tegorocznego sezonu festiwalowego! Nie mogę się też doczekać jak najszybszego powrotu na Mystic Festival! – komentuje Johanna Sadonis, wokalistka Lucifer.

"I Would Follow You Babe" ukaże się jako siedmiocalowy singel (gatefold) w limitowanym nakładzie 666 egzemplarzy – do kupienia tylko na festiwalu!

Utworu można posłuchać tutaj: 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia