Toń: nowy singiel zespołu "Wdech / Wydech"

Artur Chachlowski

Toń to nowy zespół na polskiej scenie muzycznej, który łączy elementy stonera, psychodeli i post-punka z motywami ludowymi, leśnymi, aż po metalową ekstremę.

Singiel ‘Wdech / Wydech’ to utwór, który zapowiada wydanie debiutanckiej płyty zespołu. Album zatytułowany “Korzenie” premierę będzie miał 14 czerwca.

Utwór opowiada o stanie zagubienia i strachu przed nieznanym. O uczuciu, które towarzyszy Ci, kiedy nie pytasz już “czy”, a “kiedy” Twój świat się rozsypie.” mówi o swojej piosence zespół Toń. “Wszystko jest w Twojej głowie, a świat dookoła po prostu trwa - był, jest i będzie.” dodają muzycy.

Toń tworzą przedsiębiorca z branży pogrzebowej, prawnik od prądu, nauczycielka śpiewu, pilotka boeingów i tłumacz z MTV. Grają razem muzykę z pogranicza jawy i snu, w której ciężar i gardłowy krzyk mieszają się z harmonią, wyrazistym kobiecym wokalem i subtelnością.  

Premierowy koncert płyty Toń “Korzenie” odbędzie się 14 czerwca w Warszawie w klubie Hydrozagadka. TOŃ zagra wspólnie z gośćmi specjalnymi: Moriah Woods i Shagreen.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/445994014776367

TOŃ to:
Monika Adamska-Guzikowska – wokal
Jagoda Podskarbi - perkusja
Jakub Guzikowski – gitara, wokal
Robert Wiśniewski – gitara, sample, synthy
Wojtek Górecki – bas

 
Posłuchaj utworu: https://linktr.ee/wszyscytoniemy
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia