Ashtray - Turn Off The City Lights EP

Robert "Morfina" Węgrzyn,

ImageAshtray to warszawska formacja hardrockowa działająca od 2008 roku. Grupa ma na swoim koncie liczne wyróżnienia na festiwalach i przeglądach, przede wszystkim za ciekawe partie gitarowe, oraz bogate doświadczenie sceniczne - kilkadziesiąt koncertów zagranych w Warszawie oraz innych większych polskich miastach, jak również występy na imprezach masowych, takich jak Przystanek Woodstock (2010), Festiwal Wolnych Ludzi czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Skład zespołu to: Jakub Domański (gitara, wokal), Jakub Bekier (gitara), Mateusz Milewski (bas) oraz Maciej Żelazko (perkusja).

Ten młody warszawski zespół przedstawia swoją EP-kę pt. „Turn Off The City Lights”. I jest na niej bardzo, bardzo ciekawie. Grunge’owy wydźwięk muzy, którą kapela prezentuje na swoim debiucie daje pozytywny klimat, fajnie wibrując i wprowadzając człowieka w stan zadowolenia i pozytywnych chęci. Stylowo bardzo „pachnie” na płytce takimi kapelami, jak Alice In Chains, Soundgarden czy King Crimson. Tytułowy kawałek jest zdecydowanie najlepszy, jego transowy styl i fajne rytmy z ładnie wymyśloną linią melodyczną, nadają mu stylowego charakteru. Człowiek buja się przy tym świetnie. Dobrze wypada też ostatni w tym zestawie, blisko 10-minutowy „Tank”, ze swoimi licznymi psychodelicznymi konotacjami. Pokazuje on jak ogromny potencjał drzemie w tej ciekawie zapowiadającej się grupie.

Młody i ambitny zespół przedstawił na swojej pięcioutworowej płycie całkiem fajnie prezentujące się kompozycje. Miejmy nadzieję, że już niebawem ich debiut zaowocuje w planach koncertowych i medialnych. Przypominam: zespół nazywa się Ashtray. Polecam ich debiutanckie wydawnictwo, bo naprawdę warto tego posłuchać!

MLWZ album na 15-lecie