AR+ - Not Too Old

Artur Chachlowski,

ImageAtek Radej - gitarzysta, keyboardzista, kompozytor, realizator i producent...

Na początku lat 90.  ze swoim ówczesnym zespołem objechał większość klubów i scen, które liczyły się w tamtych czasach. Występował i współpracował z wieloma przeróżnymi artystami i wykonawcami. m.in. Floory, Lipko, Luiza Staniec, Jan Kondrak, Stockhead.  Uczestniczył też w sesjach kilku znanych i zupełnie niszowych projektach.

Atek jest otwartym na różne style muzykiem i nie zamyka swoich dźwięków w jednej szufladzie. Chętnie porusza się w różnych gatunkach muzycznych, nie ograniczając się tylko do gitary. Obecnie zakotwiczył na stałe w Bremenn - zespole swojego wieloletniego przyjaciela Grzegorza Kabasy. W lutym 2013 roku ukazała się płyta tego zespołu zatytułowana „Flowers Of Fall”.

Atek jakiś czas temu zabrał się za realizację własnych pomysłów muzycznych. Uzbierało się tego na album. „Not Too Old” jest wynikiem inspiracji z ostatnich kilku lat. Znajduje się na nim mieszanka ostrego rocka, trochę bitów, jazz rocka i metalu. W październiku 2013 roku płyta ujrzała światło dzienne, nakładem niezależnego wydawnictwa. Dostępna jest wersja CD i MP3. Można na niej znaleźć osiem stosunkowo krótkich – ich czas waha się od dwóch do sześciu minut – instrumentalnych kompozycji. Pomiędzy nie powplatanych jest kilka ledwie kilkudziesięciosekundowych tematów pełniących rolę wstępu („Introminium”), interludium („Trominium”) i zakończenia („Rominium”), po którym rozpoczyna się prawdziwy finał tego albumu w postaci najbardziej rozbudowanej i chyba najlepszej w tym zestawie jazzrockowej kompozycji „Full Sunrise”. Wszystkie dźwięki, które słyszymy na tym albumie to żywa gitara plus kilka efektów dodanych cyfrowo, a że całość brzmi bardzo naturalnie, płynnie i przekonywująco, świadczy to o tym, że Atek, a właściwie AR+, bo tak podpisuje się on na tej płycie, doskonale wie co w muzycznej trawie piszczy i potrafi ze swojej gitary wyczarować lawinę naprawdę ciekawych brzmień i dźwięków. King Crimson, Frank Zappa, Pat Metheny… To w takich rejonach tu jesteśmy, po takich obszarach poruszamy się słuchając płyty „Not Too Old”.

Więcej informacji na temat tego projektu dostępnych jest na stronie www.atekradej.pl
MLWZ album na 15-lecie