Metropolis - Out Of Mind

Magdalena Grabias,

ImageZespół Metropolis powstał w 2011 roku w brytyjskim miasteczku Bury St Edmunds. Obecnie tworzy go pięciu muzyków: Chris Longman, znany również z rockowego musicalu Clive'a Nolana, "Alchemy" (śpiew, instrumenty klawiszowe), White (gitara), Pete Alexander (gitara basowa), Dan Alexander (perkusja) i Johnny Boreham (instrumenty klawiszowe). Ciężkie gitarowe brzmienie, przestrzenny klimat  i Stemapunkowy image, szybko przysporzyły grupie fanów i zdobyły uznanie entuzjastów brytyjskiej sceny alternatywnej. Metroplis wkrótce stało się też jednym z najbardziej oczekiwanych atrakcji Stemapunkowych festiwali w Wielkiej Brytanii.   

Po kilku latach intensywnego koncertowania, w roku 2014 formacja wydała swój debiutancki album „Out of Mind”. Album podzielony został tradycyjnie na stronę A i B, a składa się on z 13 utworów doskonale oddających koncertową energię zespołu.  „Out of Mind” jest muzyczną hybrydą z pogranicza new wave, rocka psychodelicznego i klasycznego hard rocka. Ciekawe mocne partie gitarowe w połączeniu z niebanalnym melodiami, popisami klawiszowymi i znakomitym wokalem, tworzą intrygujący debiut w stylu „retro-futuristic”.    

„Out of Mind” jest zdecydowanie solidnym i inspirującym krążkiem. Kilka utworów zasługuje jednak na szczególną uwagę, zarówno pod względem muzycznym jak i lirycznym. Są to: „My Metropolis” (które wcześniej znalazło się na wydanym w 2011 roku EP, „Just Killing Time”), „Sirens”, „New Ice Age”, „Sentinel” i „Watchers”. Teksty formacji stanowią kolejny element wart uwagi. Każdy utwór jest swoistą filozoficzną deklaracją i ciekawym głosem w dyskusji na temat świata i ludzkości. Pokrótce, debiutancki album brytyjskiej grupy Metropolis jest pozycją obowiązkową w kolekcji każdego fana dobrej alternatywnej muzyki powstałej w XXI wieku. Niebanalny krążek. Polecam!

MLWZ album na 15-lecie