Nutshell - Blady róż

Redakcja

ImageWysokoenergetyczny rock, grunge’owy pazur, zapadające w pamięć melodie i niepokojąco ujmujący wokal Kasi Konopki. Dziesięć utworów, blisko 40 minut muzyki, mnóstwo pozytywnych emocji adresowanych do miłośników dobrego rocka. Właśnie na rynku ukazała się nowa płyta „Blady Róż” jednej z najciekawszych formacji młodego pokolenia - Nutshell.

„Kiedyś usłyszeliśmy, że zespół w Polsce potrzebuje 10 lat, żeby zaistnieć, cały czas trzymaliśmy się tej myśli. Upór się opłacił. Nagraliśmy świetną płytę, z której jesteśmy naprawdę dumni” – komentuje wokalistka grupy, Kasia Konopka. „Istniejemy już tak długo dzięki wzajemnemu motywowaniu się do działania. Nigdy nie próbowaliśmy podporządkować grania do naszego życia, ale to całe nasze życie dostroiliśmy do zespołu”- uzupełnia Marcin „Grabol” Grabowski, gitarzysta formacji.

Początki grupy Nutshell sięgają 2004 roku, a cztery lata później ukazał się debiutancki krążek grupy pt. „Emocje”, dzięki któremu formacja zaproszona została do udziału w XVII edycji Przystanku Woodstock. Grupa doceniana jest również przez inne uznane już polskie formacje, dzięki czemu miała okazję dzielić scenę z takimi kapelami jak m.in. Coma czy Hunter.

Płyta "Blady Róż" jest drugim albumem w dorobku zespołu. Promuje go teledysk do utworu „Powrót do Jutra”. „Kaśka i Grabol są fanami Star Treka, a numer ‘Powrót do jutra’ ma tytuł zaczerpnięty właśnie z jednego z odcinków z The Original Series” – tłumaczy zespół – „Tytuł nawiązuje również do filozoficznej koncepcji wiecznego powrotu, która mówi, że świat jest wciąż na nowo odtwarzany (wielki wybuch, powrót i znów wielki wybuch i znów powrót).”

Decyzję o nagraniu nowego krążka zespół podjął na początku 2014 roku i pod koniec tego samego roku ukończył realizację płyty pod czujnym okiem producenta Przemysława „Perły” Wejmanna. „Perła wymyślił, że tytuł mógłby być zapisany jako ‘Bloody Rooż’, co miało się kojarzyć z ‘Bloody Roots’. Żeby było śmieszniej, w tym samym dniu podczas spaceru, trafiliśmy na dekoracyjnego różowego królika, posadzonego na drzewie u kogoś w ogródku. Można by rzec, że historia zatoczyła koło, kiedy weźmiemy pod uwagę bladoróżowe włosy Layne'a Staleya wykonującego utwór ‘Nutshell’ w pamiętnym nagraniu MTV Unplugged, od którego przecież zespół wziął swoją nazwę” – wspomina Kaśka.

„Przemek to bardzo otwarta osoba, ujął nas tym, iż podszedł do nas bez żadnych uprzedzeń. Zaufaliśmy mu jako producentowi i nie zawiedliśmy się. Wycisnął z nas to co najlepsze” – tak o współpracy z Perłą opowiada Jacek Konopka, basista grupy, a perkusista Mateusz "Frankenstein" Sawicki dodaje: „Nagraliśmy płytę z której jesteśmy dumni. Teraz, po wszystkich przesłuchaniach próbek mixów, masteringu, już jej nie analizujemy, ale po prostu... słuchamy i przeżywamy.”

Nowy album „Blady Róż” to dziesięć energetycznych, zagranych z wykopem, rockowych piosenek, które koniecznie trzeba przesłuchać co najmniej raz dziennie. Przesłuchać uważnie, by przekonać się, że Nutshell to istotnie jedna z najciekawszych grup młodego pokolenia w naszym kraju.

Skład:

- Katarzyna Konopka - wokal

- Marcin "Grabol" Grabowski - gitara

- Krzysztof Sworeń - gitara

- Jacek Konopka - bas

- Mateusz "Frankenstein" Sawicki – perkusja

Na podstawie materiałów informacyjnych zespołu.
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia