Music Inspired By - Music Inspired By Alchemy

Redakcja

Image15 kwietnia trafi do polskich sklepów album zatytułowany „Music Inspired By Alchemy”. Twórcami płyty są: Artur Szolc, Robert Srzednicki oraz Krzysztof Wawrzak - muzycy związani wcześniej z warszawskim zespołem Annalist oraz poprzednimi albumami z serii "Music Inspired by..." („Music Inspired By Tarot” (1998) oraz „Music Inspired By Zodiac” (2002)).

"Music Inspired by Alchemy" zawiera głównie utwory instrumentalne, ale nie tylko. Do współpracy zaproszonych zostało kilku znakomitych wokalistów. W trzech utworach można usłyszeć śpiew Mariusza Dudy (Riverside, Lunatic Soul), w dwóch Anji Orthodox (Closterkeller), a w jednym Ani Piotrowskiej (Warsaw Afrobeat Orchestra, Żywiołak). W jednej z kompozycji na gitarze zagrał Mariusz Kumala (Closterkeller). Ich udział nie jest jednak zbytnio wyeksponowany. Goście wpisują się w konwencję płyty, a ich głosy, przeważnie wykorzystane w formie wokaliz, pełnią rolę dodatkowych instrumentów, a więc nie ma mowy w przypadku tej płyty o klasycznie rozumianych piosenkach. Trwająca trzy kwadranse całość to jedna wielka dźwiękowa suita, której niewątpliwym atutem jest bardzo rozwinięte instrumentarium oparte w dużej mierze o "żywe" instrumenty klasyczne (wiolonczela, skrzypce, sekcja dęta itp.).

Oto co mówią twórcy albumu: "Naszym celem było stworzenie płyty, której poszczególne utwory stanowić będą muzyczną ilustrację największych europejskich postaci związanych z alchemią i ezoteryką doby średniowiecza i renesansu".

Nie pozostaje zatem nic innego jak włączenie tej płyty, uruchomienie pokładów swojej wyobraźni oraz puszczenie wodzy fantazji. Te dźwięki każdemu grać będą w uszach inaczej. A w połączeniu z obrazami wykreowanymi przez wyobraźnię stanowić będą niesamowitą frajdę w trakcie magicznego alchemicznego seansu…

Oficjalny profil FB “Music Inspired By Alchemy”: https://www.facebook.com/musicinspiredby  

Na podstawie materiałów informacyjnych Cantaramusic.

MLWZ album na 15-lecie Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!