Follieri, Aurelio - Overnight

Robert "Morfina" Węgrzyn, Follieri, Aurelio - Overnight

Wydany w 2017 roku czternastoutworowy materiał „Overnight” to debiutancka produkcja mieszkającego w Foggi włoskiego utalentowanego muzyka Aurelio Follieriego. W wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i oprócz tego instrumentu gra on jeszcze na gitarach, syntezatorach i zajmuje się programmingiem (na płycie towarzyszą mu jeszcze Michele Santoleri (dr) i Valter Robuffo (bg)). Jak pisze on w swojej notce biograficznej, muzyka została skomponowana i nagrana głównie w nocy, co z pewnością zainspirowało go do nadania swojej płycie takiego, a nie innego tytułu.

Płyta zawiera wyłącznie utwory instrumentalne napisane przez artystę w ciągu ostatnich dwóch lat i wydaje się być świetnym rockowym produktem, melodyjnym i ekscytującym, takim, który z pewnością trafi w markery tego rodzaju muzyki. Całość otwiera rewelacyjnie brzmiąca kompozycja „Circle Of Life”, kolejne nagranie - też rewelacyjne – to „Euphoria”, a szybki i dynamiczny utwór „Flyin’ High” wpływa na emocjonalną intymność całego albumu. Wszystkie utwory mają pewien wyrazisty charakter, zarówno jeżeli utrzymane są w balladowym nastroju czy zagrane są żywiołowo, a nawet brawurowo.

Duże gratulacje dla Aurelio za zaangażowanie i pokazaną pasję, oczywiście także za jego duże umiejętności techniczne i udane kompozycje.

MLWZ album na 15-lecie