Kaprekar's Constant - All You Wish Yourself (single)

Kev Rowland, Kaprekar's Constant - All You Wish Yourself (single)

Oto charytatywny dwuutworowy, opublikowany wyłącznie w formie cyfrowej, singiel jednego z najciekawszych nowych zespołów progresywnych – grupy Kaprekar's Constant, którą pamiętamy z rewelacyjnego pełnowymiarowego debiutu „Fate Ourtsmarts Desire” z 2017 roku. Wszystkie dochody ze sprzedaży singla są przekazywane na cele charytatywne – na rzecz fundacji Crisis pomagającej bezdomnym. Tytułowa piosenka jest utworem całkowicie premierowym, drugie nagranie - „Call It A Memory” – było debiutanckim singlem zespołu w 2017 roku.

Charakterystyczna dla Kaprekar’s Constant mieszanka folk i prog rocka, ze złożonymi aranżacjami i strukturami, sprawiła, że ​​zespół szybko zyskał wielu fanów, a debiutancki album okazał się po prostu oszałamiający (wciąż mi wstyd, że nie poznałem jego następcy – tegorocznej płyty „Depth of Field”, ale szczerze mówiąc jest ona na mojej liście!).

Obydwie piosenki z niniejszego singla przypominają mi dlaczego tak bardzo uwielbiam ten zespół. Pomimo, że aranżacje są potężne i skomplikowane, w muzyce zawarta jest swoista prostota, dzięki której piosenki tego zespołu brzmią tak zachwycająco. Nic dziwnego, że Kaprekar’s Constant zachęcił do zaangażowania się w to singlowe przedsięwzięcie Davida Jacksona, a jego wysublimowana gra na różnych dęciakach, saksofonach, fletach i gwizdkach tak przewspaniale prezentuje się w harmonii z wokalami Billa Jeffersona i Dorie Jackson. Daje to w sumie zniewalający efekt, dzięki czemu ten singiel powinien stać się nowym świątecznym klasykiem, a kupując go, zapewnicie sobie nie tylko niesamowite wrażenia muzyczne, ale również pomożecie tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.

Singiel można kupić pod tym adresem.

 

Tłumaczenie: Artur Chachlowski

MLWZ album na 15-lecie