Pineapple Thief, The - Nothing But The Truth

Redakcja, Pineapple Thief, The - Nothing But The Truth

Po wydaniu studyjnej płyty „Versions Of The Truth” we wrześniu 2020 roku zespół The Pineapple Thief przygotowywał się do rozpoczęcia tournee promującego to wydawnictwo. Niestety, z powodu pandemii plany koncertowe zostały wstrzymane. W trasę koncertową udało się wyruszyć dopiero przed kilkoma dniami (w zeszłym tygodniu popularni Złodzieje Ananasów wystąpili w Warszawie i w Krakowie).

Chcąc jednak zrekompensować swoim sympatykom brak wcześniej zaplanowanych koncertów, w kwietniu 2021 roku The Pineapple Thief nagrali na żywo ekstrawaganckie wydarzenie - koncert online bez udziału publiczności - wyreżyserowane przez George'a Laycocka i wydali je teraz, ku radości swoich fanów, w wielu formatach.

Lider zespołu, Bruce Soord, wyjaśnia: „The Pineapple Thief to zespół nie tylko studyjny, ale i koncertowy. Bardzo rozczarowało nas, że nie mogliśmy koncertować, zwłaszcza że byliśmy podekscytowani możliwością wykonania na żywo nowego albumu. Dlatego możliwość zrobienia tego filmu, zwłaszcza w tych okolicznościach, była nieoceniona. To był tak dziwny czas, że początkowo wydawało się to trudne do zrobienia. Wszyscy wcześniej występowaliśmy przed kamerami, ale tym razem było to coś innego Zagraliśmy w zupełnie nowy set, tylko raz, aby przesyłać nasz występ streamingiem do każdego zakątka globu, grając nie przed publicznością, a przed kamerkami stojącymi dosłownie wszędzie. Ciśnienie było spore. Ale udało się.

Wszyscy wiedzieliśmy, że nie chcemy kręcić filmu, w którym stoimy na scenie i wpatrujemy się w pustą salę. Chcieliśmy czegoś wyjątkowego, czegoś „kinowego”, więc stworzyliśmy coś wyjątkowego i bardzo, bardzo wyjątkowego, z czego osobiście jestem bardzo dumny. Nie mogę się doczekać, aż ludzie to zobaczą i usłyszą. To naprawdę wspaniała sprawa, że ten najdziwniejszy w naszej historii występ został wydany w fizycznym formacie. Po raz pierwszy zastosowaliśmy miks Dolby Atmos na Blu-ray, a także DTS-HD 5.1 i stereo wysokiej rozdzielczości. Edycja deluxe jest cudowna i na pewno zajmie poczesne miejsce w mojej kolekcji”.

Album „Nothing But The Truth” ukazuje grupę The Pineapple Thief wykonującą materiał nie tylko ze wspomnianej najnowszej studyjnej płyty „Versions Of The Truth”, lecz wiele innych utworów z jej bogatego repertuaru. W sumie to ponad 90 minut muzyki do słuchania i do oglądania. Biorąc pod uwagę kontekst jej powstania, to na pewno jest płyta ważna. I do zapamiętania. I to na długo. I potrzebna… Ale w tym przypadku chyba bardziej samemu zespołowi, niż słuchaczom. Pamiątka tych dziwnych pandemicznych czasów. Oby minęły już bezpowrotnie.

 

Na podstawie materiałów informacyjnych Kscope.

MLWZ album na 15-lecie