Retrospective - Self-Control (single)

Redakcja

Już za kilka dni premiera nowego abumu grupy Retrospective. Sympatycy grupy po raz pierwszy będą mieli okazję zapoznać się z muzyczną zawartością płyty "Introvert" już w przyszłą sobotę, kiedy to Retrospective rozpocznie minitrasę po Polsce w towarzystwie grupy Antimatter. Dziś na zaostrzenie apetytu nasza krótka informacja o najnowszym singlu zespołu.

Spokój i ukojenie - to pierwsze słowa, które przychodzą na myśl, gdy zaczynamy zastanawiać się, jak opisać nową piosenkę zespołu Retrospective, ale to nic złego, ponieważ jest to właśnie coś, czego w dzisiejszych czasach brakuje na różne sposoby każdemu z nas.

Utwór "Self-Control" zaprasza słuchacza, by porzucił obawy i wziął los we własne ręce, ale robi to delikatnie i bez nacisku. Kompozycja rozpoczyna się lekkim gitarowym riffem, miejscami przypominającym szum strumienia górskiego, niemal natychmiast po nim słyszymy mocny i pewny głos Jakuba Roszaka, za którym już czeka potężna gitara elektryczna i jaskrawy wokal Beaty Łagody. Niezwykłe linie melodyczne i progresywna nieprzewidywalność momentalnie przekonują do siebie odbiorcę. Nie ma tu klisz i banałów, a entuzjazm członków zespołu przywodzi na myśl czasy świetności i potęgi gatunku.

"Self-Control" zostało nagrane z rozmachem, ale bez przekombinowania, z rockowym mocnym flow, ale bez agresji. To utwór, który równie dobrze mógłby być grany na scenach wielkich festiwali, jak i w radio, wskazując nam, że nadchodzący album grupy „Retrospective” może okazać się jednym z najlepszych w dyskografii zespołu.

 

 

Zespół Retrospective wystąpi:

19.11 w Poznaniu (2progi)
20.11 w Krakowie 
(Zaścianek)
21.11 w Warszawie (Remont)

22.11 w Brześciu Kujawskim (BCKiH Wahadło)

Bilety na koncerty w Poznaniu i Warszawie dostępne na:

ToBilet.pl: https://tobilet.pl/antimatter.html

ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/antimatter/

bilety24: https://www.bilety24.pl/szukaj?search=antimatter&submit=

oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com

Wydarzenia na Facebook:

Poznań: https://fb.me/e/4Lri5W14g

Kraków: https://fb.me/e/2MYOXQAqi

Warszawa: https://fb.me/e/1RFRxaDpJ

Brześć Kujawski: https://fb.me/e/2QIhrAprF

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia