Antimatter - A Profusion Of Thought

Redakcja

Duszna atmosfera, mroczne dźwięki oraz niezwykły głos: z jednej strony silny i mocny, a z drugiej - smutny i tajemniczy. To może być tylko Mick Moss! Właśnie powraca z kolejną propozycją swojego flagowego projektu Antimatter. Niesie ona za sobą lawinę niezwykłych dźwięków, jakie usłyszycie na albumie „A Profusion of Thought”, którego premiera przypadła 18 listopada.

Nowy materiał Antimatter przynosi wszystko to, do czego Mick Moss nas przyzwyczaił: mnóstwo emocji, elektrycznego mroku oraz hipnotyzującego transu, wobec którego nie da się przejść obojętnie. To muzyka, która pożera słuchacza bez reszty i na 53 i pół minuty zapanowuje nad umysłem słuchacza.

Album zawiera dziesięć premierowych kompozycji, z których najdłuższa („Fools Gold”) trwa nieco ponad siedem minut. Wszystkie zabierają nas w świat rocka atmosferycznego, popartego dodatkowo sporą dawką elektroniki, a nawet obecnością takich instrumentów, jak choćby saksofon.

Ciekawostką związaną z „A Profusion of Thought” jest fakt, że pomysły na poszczególne utwory zawarte na płycie leżały w archiwum artysty już od jakiegoś czasu. Przy okazji procesów twórczych poprzednich produkcji Antimatter nie zmieściły się po prostu na kolejnych płytach angielskiej formacji. Dla przykładu, praca nad piosenką "Breaking the Machine", która pierwotnie miała znaleźć się na albumie "Lights Out", rozpoczęła się jeszcze w 2001 roku, a dobiegła końca w roku 2022. Całość materiału jednak ani przez sekundę nie sprawia wrażenia chaotycznej kompilacji. Utwory ułożone są w bardzo przemyślany sposób i tworzą integralną, bardzo emocjonująca całość. To tylko potwierdza jakie umiejętności twórcze drzemią w niezwykłej i z całą pewnością jednej z najciekawszych postaci atmosferycznego rocka ostatnich lat, jaką z całą pewnością jest Mick Moss.

Na płycie „A Profusion Of Thought” towarzyszą mu Liam Edwards (perkusja) oraz śpiewająca w chórkach Irish C. Wprawdzie stanowią oni zaledwie tło dla muzycznych poczynań Mossa, ale ich udział zdecydowanie wpływa na koloryt i niesamowicie miłe dla ucha brzmienie nowego materiału.

Nowy album angielskiej formacji kupicie w sklepie IndependentMusicMarket.com. Gorąco zachęcamy!

                                                                                                               

Na podstawie materiałów informacyjnych Oskar.

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.