Millenium - Numbers And The Big Dream Of Mr Sunders (reedition)

Paweł Świrek

ImageWznowione edycje płyt mają to do siebie, że można w nich poprawić to, co nie do końca wyszło w pierwszym wydaniu. Tak też postąpił krakowski zespół Millenium w przypadku reedycji płyty "Numbers And The Big Dream of Mr Sunders". Płyta ta zamyka trylogię braci Sundersów. W nowym wydaniu zabrakło co prawda suity ”Epilogue” będącej podsumowaniem trylogii, za to mamy kompletną trzecią część - opowieść o Johnie - najmłodszym z braci, który skreśla wyśnione liczby w totolotku, wygrywając przy tym ogromne sumy, po czym okazuje się, że to był tylko sen.

W stosunku do pierwszego wydania poprawiono okładkę na bardziej symboliczną (czerwona okładka pierwszego wydania była niezbyt czytelna) oraz dołożono trochę muzyki. Przede wszystkim instrumentalny "Talk To Aliens" został zastąpiony przez minisuitę "Dreams About Aliens" będącą rozszerzeniem wspomnianego utworu ("Talk To Aliens" stanowi pierwszą jego część, zaś drugą stanowi wydany wcześniej na składance "7 Years" utwór "Aliens and Me"). Płyta posiada także alternatywne zakończenie - po zamykającym całość utworze "...And The Big Dream Of Mr Sunders" umieszczono wokalną wersję tegoż utworu, czyli "Wake Up John!".

Takie wydanie stanowi kompletną trzecią część trylogii braci Sundersów. Do kompletu całej historii brakuje co prawda jeszcze suity "Epilogue", lecz ona zupełnie nie pasuje do tegoż wydawnictwa (opowiada ona o całej trójce braci, zaś "Numbers..." jest poświęcone tylko jednemu z nich; tak jak "Vocanda" i "Interdead"). Całość została wydana podobnie jak poprzednie reedycje w formie digipacku z wkładką z tekstami w obu językach (angielskim i polskim) oraz zdjęciami okładek płyt Millenium (z wyjątkiem debiutanckiego albumu).

www.lynxmusic.pl

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia