Hyosyamus Niger - Czas

Artur Chachlowski

ImageNa krążek "Czas" grupy Hyosyamus Niger wydany w 2010 roku pod skrzydłami Bat-Cave Production składa się 13 utworów zachowanych w stylistyce dark wave/cold wave. To w sumie ponad 45 minut szaleńczej i mrocznej opowieści.

Oto krótka historia zespołu: Hyosyamus Niger powstał w 2000 roku w Oławie i pierwotnie tworzył jako Sny Michała. Na przestrzeni lat dołączali do niego i opuszczali go kolejni muzycy, co skutkowało zmianami nazwy formacji. Ostatecznie w 2003 roku Sny Michała przeobraziły się w Hyosyamus Niger i wzięły udział w festiwalu Poznań Dark Festival. Rok później ukazały się pierwsze płyty CD z muzyką zespołu: "Demo 2004" oraz "Demo 2004+". Materiał z tych krążków został zaprezentowany przez Piotra Kaczkowskiego w audycji MiniMax.

Kolejne lata działalności grupy wypełnione były koncertami oraz występami na rozmaitych festiwalach. W tym czasie powstały singiel "Sen" oraz EP-ka "Sen/W świecie pana Heina". W 2010 roku ukazał się debiutancki album "Czas", który otrzymał bardzo kilka bardzo pozytywnych recenzji. W tym samym roku zespół supportował Closterkeller na części trasy Abracadabra Gothic Tour oraz został zaproszony na festiwal Castle Party 2011.

Muzykę grupy Hyosyamus Niger zaprezentujemy w najbliższej audycji z cyklu Mały Leksykon Wielkich Zespołów (w środę 12 października 2011r.).

Oficjalna strona zespołu: www.hniger.info

oraz: www.myspace.com/hyoscyamusniger

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!