Back To The Ocean - Yes, You Are The Sun EP

Artur Chachlowski,

ImageNiedawno w kaliskiej „Arenie” zakończył się V Festiwal Muzyczny im. Pawła Bergera "Gramy nad Prosną". Nagroda specjalna oraz publiczności, a także III nagroda jury powędrowały do grupy Back To The Ocean.

"Byliśmy oczarowani atmosferą tego festiwalu, a także wspaniałymi ludźmi, których mieliśmy przyjemność spotkać. Każda z nagród, którymi zostaliśmy tutaj wręcz zasypani, wiele dla nas znaczy" – wspomina liderka zespołu, Agnieszka Olszewska-Kaczmarek.

Back To The Ocean to liryczna odmiana soft rocka, przeplatana pięknymi historiami o ludziach, ich uczuciach i decyzjach, jakie w życiu należy podejmować. Na początku roku ukazała się debiutancka EP-ka zespołu zatytułowana "Yes, You Are The Sun", zawierająca 4 autorskie utwory zespołu, utrzymane w spokojnym, zrelaksowanym nastroju, zmuszającym słuchacza do uważnego odbioru.

Tytułowa piosenka jest obecnie emitowana w wielu stacjach radiowych i aktualnie jest w nowościach Listy Przebojów Trójki oraz znajduje się na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Utwór „Yes, You Are The Sun” znalazł się również na składance firmy Megatotal.

Kolejny utwór z płytki "Snow And Rain" dostał się do finału Show Me The Music Songwriting Contest, a "But You Can Believe My Lies" znalazł się w pierwszej dziesiątce 2011 Indie Music Songwriting Contest.

Agnieszka przez kilka lat była frontmanką warszawskiej formacji Humbert Humbert, która z powodzeniem występowała na stołecznych estradach (m.in. Riviera Remont, Proxima), w telewizji (Rower Błażeja, Srefa P.) oraz supportowała takie gwiazdy sceny rockowej, jak Perfect, O.N.A. czy Bohema. Do największych sukcesów Humbert Humbert należała wygrana w konkursie Radiostacji i piątkowego dodatku do Gazety Wyborczej na najlepszy kawałek zawierający tekst "Co jest grane?". Po kilku latach Agnieszka odeszła z zespołu Humbert Humbert i skupiła się na autorskiej muzyce. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Skomponowany przez nią utwór "Yes, You Are The Sun" dostał się do finałowej piętnastki miesięcznej rundy prestiżowego międzynarodowego konkursu songwriterskiego "Song Of The Year". Również dzięki tej piosence grupa Back To The Ocean została wypatrzona przez amerykańską wytwórnię Quickstar Production, która umieściła "Yes, You Are The Sun" na kompilacji "Rise Up, vol. 3" prezentującej najciekawsze debiuty 2009 r. Składanka ta dostępna jest m.in. na itunes.apple.com oraz amazon.com.

Back To The Ocean często koncertuje w warszawskich klubach. Emocjonalne występy, łatwy kontakt z publicznością i piękna muzyka opatrzona poruszającymi tekstami to prawdziwa muzyczna wizytówka grupy. W najbliższym czasie będzie można ją zobaczyć i usłyszeć podczas transmitowanego na żywo koncertu w studiu SP Records (13.11) i w kaliskim klubie "Pod Muzami" (24.11).

Obecny skład zespołu tworzą: Agnieszka Olszewska - Kaczmarek - wokal, gitara akustyczna, Joanna "Fela" Felczak - perkusja, perkusjonalia, Dominika Bienias – skrzypce, Maciej Adamczyk – gitara basowa oraz Jacek Prokopowicz - instrumenty klawiszowe

Na podstawie materiałów informacyjnych zespołu.
MLWZ album na 15-lecie