Hovercraft - White Sky EP

Artur Chachlowski, Hovercraft - White Sky EP

Doskonale znany z naszych małoleksykonowych prezentacji (m.in. recenzja albumu „Full Of Eels”” oraz EP-ki „Home”) jednoosobowy projekt Bartosza Gromotki o nazwie Hovercraft przypomina się kolejną EP-ką zatytułowaną „White Sky”.

Zawiera ona cztery kompozycje trwające łącznie ponad pół godziny. A więc to bardzo solidna dawka nowej muzyki, która niewątpliwe ucieszy fanów Hovercrafta, a wiem, że ich liczba ostatnio zdecydowanie rośnie. Cztery tematy, spośród których aż trzy są instrumentalami, tworzą zwartą i spójną stylistycznie suitę. Dużo tu innych niż dotąd brzmień i całość ma bardziej mroczny klimat niż poprzednie propozycje Hovercrafta. No i produkcyjnie brzmi o wiele lepiej. Prawdziwą jej ozdobą jest piętnastominutowa kompozycja „Drowning” z wokalnym udziałem tego samego co zawsze, skwapliwie i konsekwentnie ukrywającego swoją tożsamość, wokalisty i obdarzona melodyjnie rozkołysanym megadługim gitarowym solo. Brawo! Takie granie to ja lubię.

Oprócz fascynująco brzmiącej muzyki, niewątpliwą zaletą nowej EP-ki jest jej szata graficzna. Za rysunki do albumu odpowiada Sabina Rachocka, która wykonała naprawdę świetną robotę.

EP- ka „White Sky” jest wprowadzeniem do pełnowymiarowego albumu projektu Hovercraft, który aktualnie jest w przygotowaniu. Ma on wyznaczyć nowy kierunek poszukiwań muzycznych Bartosza, które dla własnych potrzeb nazywa on "Bristol movie prog". Jakkolwiek tajemniczo to określenie może brzmieć, to jestem pewien, że wszystko niedługo wyjaśni się i uwydatni na wspomnianym nadchodzącym nowym albumie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. A niejako na rozgrzewkę nowej muzyki Hovercrafta można posłuchać na profilu Bandcamp. Jest jednak szansa, że pod koniec roku muzyka ta ukaże się w jakiejś formie na płycie CD, ale na sekretne szczegóły trzeba jeszcze trochę poczekać. Trop wiedzie do krakowskiej wytwórni Lynx Music, która od kilku tygodni dystrybuuje już album „Full Of Eels”…

Zachęcam wszystkich do poznania nowej muzyki projektu Hovercraft. Jeżeli to ma być zapowiedź nadchodzącego albumu, to ja już bardzo proszę o ten album.

MLWZ album na 15-lecie