Sirkis, Asaf with Gary Husband & Kevin Glasgow - Solar Flash

Artur Chachlowski, Sirkis, Asaf with Gary Husband & Kevin Glasgow - Solar Flash

Asaf Sirkis to specjalizujący się w muzyce jazzowej izraelski perkusista, kompozytor, aranżer i nauczyciel. Przed rokiem pisaliśmy na naszych łamach o jego płycie „Our New Earth” firmowanej w duecie z naszą rodzimą wokalistką Sylwią Białas. Dziś przed nami kolejne muzyczne dzieło Sirkisa – album „Solar Flash”, tym razem nagrany we współpracy z wybitnym angielskim pianistą Gary Husbandem i szkockim basistą Kevinem Glasgowem. Sylwia także znalazła się na tym krążku. Tym razem w charakterze gościa zaśpiewała w trzech utworach: „Kinship” oraz dwóch, spośród trzech, części, kompozycji zatytułowanej „Polish Suite”. No i jest ona autorką projektu graficznego tej płyty. Jest jeszcze jeden muzyk, który gościnnie wystąpił na „Solar Flash”. To gitarzysta Mark Wingfield.

Z czym mamy do czynienia na tym wydawnictwie? Spodziewajcie się nawiedzonych, wziętych niczym z kosmosu brzmień elektroakustycznych, z szerokim zakresem dynamiki, od delikatnych ballad w stylu Erika Satie aż po wysokoenergetyczne, elektryczne progjazzowe improwizacje. Są na „Solar Flash” zapadające w pamięć kompozycje, które zabierają słuchacza na nieznane terytoria, prowadzą go po meandrycznych ścieżkach brzmieniowych, ale pozwalają mu też swobodnie zanurzać się w niesamowitych solówkach i rozlicznych partiach instrumentalnych.

Słuchając muzyki i gry zespołu Asafa Sirkisa dwie rzeczy stają się od razu oczywiste: pasja i zaangażowanie. Asaf oraz partnerujący mu muzycy zadziwiają umiejętnościami technicznymi, Ich muzyczna wrażliwość oraz rozległe inspiracje rozciągające się od bliskowschodnich klimatów poprzez wulkanicznie dynamiczny jazz aż po medytacyjne i refleksyjne kompozycje, budzą najwyższe uznanie. Asaf to mistrz kreatywnego zaskoczenia, a jego progjazzowe pomysły nie mają sobie równych.

 

www.moonjune.com

MLWZ album na 15-lecie