AnVision - AstralPhase

Redakcja MLWZ

Image31 sierpnia 2012r. swoją premierę miał album „AstralPhase” tarnowskiego zespołu AnVision. „AstralPhase” to muzyczna podróż Astronauty, który podczas tytułowej Fazy Astralnej porusza się w czasie i przestrzeni, pomiędzy życiem i śmiercią, docierając do naszych uczuć, głębokich przemyśleń, ukrytych marzeń i wspomnień. W jednym momencie opowiada o trudnych wyborach, cierpieniach i codziennych problemach, by za chwilę przenieść się w świat iluzji i metafizycznych doznań. Ta opowieść zawiera 50 min muzyki, która zabiera słuchacza w podróż pełną rockowych, mocnych riffów i nastrojowych pejzaży.

Album „AstralPhase” w całości został skomponowany i zaaranżowany wspólnie przez muzyków AnVision. Teksty napisali Marek „MarQus” Ostrowski, Adrian „Adik” Bogacz i Marcin Gądek (pierwszy wokalista AnVision). Prace nad płytą rozpoczęły się jesienią 2010 roku, a nagrania trwały od listopada 2011 do marca 2012 roku. Cały materiał został nagrany i zmiksowany w Raven Studio w podtarnowskim Skrzyszowie. Realizacją nagrań zajął się Krzysztof „Flipper” Krupa, zaś miksem i masteringiem Marcin Szwajcer. Oprawa graficzna albumu to dzieło Piotra Szafrańca, a zdjęcia wykonał Maciej Kisiel.

Z początkiem 2012 roku ukazał się pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo, na którym znalazł się utwór pt. „Mental Suicide”, a w marcu 2012 roku wydany został drugi singiel z utworem „I Can’t Live Without My Love”. W pierwszej połowie roku, wspólnie z grupą Animations, zespół AnVision zagrał serię klubowych koncertów w ramach trasy „ProgVision Tour 2012.

Grupę AnVision tworzą obecnie: Marek „MarQus” Ostrowski – wokal, Grzegorz „Greg” Ziółek – gitary, Marcin „Larz” Duchnik – perkusja, Artur „Art” Serwin – bas oraz Łukasz „Lukas” Piwowoński – instrumenty klawiszowe.

Na podstawie materiałów własnych zespołu.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia